Dagje uit steeds duurder

Een dagje weg naar een attractiepark of dierentuin is duur geworden. Dit is niet alleen maar een gevoel bij veel Nederlandse consumenten, maar wordt nu ook bevestigd door diverse onderzoeken. Zo houdt de ING een ‘dagje-weg-index‘ bij. De prijzen van dierentuinen, musea en attractieparken zijn de afgelopen 10 jaar met 50 procent gestegen, terwijl de totale prijsstijgingen ofwel inflatie in die periode 19 procent was. Dat scheelt dus aanzienlijk; attractieparken zijn relatief 2,5 keer zo duur geworden.

Een gemiddeld Nederlands huishouden geeft euro 250 per jaar uit aan dit soort vrije tijdsbestedingen, waaronder overigens het bezoek aan een restaurant, fastfoodketen of concert wordt gerekend. Kennelijk betreft dit een gemiddelde van ook een-persoonshuishoudens en gaat men niet zoveel weg. Een bezoek van een 4-persoonsgezin aan bijvoorbeeld de Efteling kost namelijk al euro 120 per keer. Dat zou betekenen dat een gezin slechts tweemaal per jaar naar een attractiepark, museum, fastfood-keten of restaurant gaat. Wij kunnen ons dit moeilijk voorstellen.

Hoe kan je goedkoper naar een attractiepark?

Er zijn diverse tips om toch minder duur naar attractieparken te gaan.
Kijk op sociale kortingssites zoals Groupon. Vaak zijn er leuke activiteiten tegen een lage prijs te vinden.
U kunt ook meedoen aan een veilingssite, maar lees dan zeker goed de kleine lettertjes en laat u niet teveel opjutten. Een dag na de aankoop zijn veel consumenten toch niet zo blij met de impulsieve aankoop die toch een hoop extra kosten met zich meebrengt.
Bij de aanbieder zelf zijn doorgaans online-tickets te boeken, die net een paar euro goedkoper zijn.
Tot slot zijn er uiteraard allerlei websites die kortingen aanbieden. Zoek via Google op basis van het attractiepark van uw keuze.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.